Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Uważam, że czas Postulatu był bardzo potrzebny każdemu z nas, aby kapłaństwo nie było tylko myślą na którą odpowiadamy pozytywnie Panu Bogu, ale żeby się stało konkretnym celem naszej rozpoczynającej się formacji.

Czytaj więcej...

Czas nowicjatu jest dla mnie zaskakujący. Tutaj Bóg mnie zaskakuje swoim nieprzewidywalnym działaniem i pokazuje, że to On jest Bogiem. Nie ja. To On wie lepiej. Nie ja. To w Nim moja siła. Nie we mnie. Tutaj na tej pustyni wyłazi mój egoizm, słabość, mała wiara, moja nieidealność, grzeszność. Jednocześnie wzrasta pewność, że właśnie takim Bóg mnie kocha, takiego mnie chce. Jedyne co mam robić – coraz bardziej ufać Jezusowi!

Czytaj więcej...

Witaj! Mam na imię Łukasz. Jestem klerykiem czwartego roku i chciałbym krótko Ci opowiedzieć o tym, co do tej pory zmieniło się w moim życiu. Zmiany na lepsze dokonały się dzięki temu, że jestem klerykiem Wyższego Seminarium Duchownego Księży Pallotynów.

Czytaj więcej...

Pax Christi!

Witaj! Mam na imię Marcin. Pochodzę z malowniczej Północy Polski, dokładnie z Brodnicy. Nawiasem mówiąc jestem świeżo upieczonym bratem juniorystą. Nie tak dawno zakończyłem pierwszy etap formacji w Stowarzyszeniu Apostolstwa Katolickiego, czyli nowicjat. Nowicjat zakończyłem składając pierwszą profesję zakonną na jeden rok. Chrystusowi i Stowarzyszeniu przyrzekłem: czystość, ubóstwo, posłuszeństwo, ducha służby, wytrwanie i wspólnotę dóbr. Tym samy rozpocząłem drugi etap formacji – juniorat.

Czytaj więcej...